کبوتر گمنام دوران دفاع مقدس از سال 1384با حضور خود بر بلندای تپه اول جاده نیاسر شهرستان کاشان، پرواز به سوی حقیقت را به مردم نیاسر می آموزند. 

 

به گزارش نویدشاهد به نقل از بخش ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، شهید مهدی باکری فرمانده لشکر 31 عاشورا در سخنرانی پیش از «عملیات بدر» در جمع رزمندگان اسلام حضور پیدا کرد و به آنها توصیه کرد «از زمانی که آماده می شوید برای عملیات، 70 مرتبه قل هو الله را بخوانید. زمانی که شروع به حرکت می کنید باید لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم را بگویید و زمانی که می خواهید تیراندازی کنید برای هر تیرتان سبحان الله بگویید».
عملیات آغاز شد و گروهی از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند و گروهی دیگر خواستند که گوشه ای از بهشت روی زمین را با نام، گمنامی خود مزین کنند.
این شهدای گمنام 16 ساله، 14 ساله و 16 ساله عملیات بدر در شرق دجله تفحص شدند و واژه حزین گمنامی را برگزیدند.
این 3 شهید گمنام به همراه «شهید 20 ساله، محل شهادت طلائیه در عملیات خیبر» و «شهید 30 ساله، محل شهادت طلائیه در عملیات خیبر» از سال 1384 بر بلندای تپه اول جاده نیاسر شهرستان کاشان حضور دارند و بارها اتفاق افتاده که مادران، پدران و همسرانی را که گذر عمر و فراق فرزند یا همسر، قامتشان را شکسته است در این قطعه از بهشت حضور پیدا کرده اند.
یادمان این 5 شهید گمنام تاکنون 30 درصد پیشرفت داشته است. در مجموع 239 شهید گمنام در 61 نقطه از خطه ولایتمدار استان اصفهان آرام گرفته اند


دسته ها :
دوم 7 1389 15
X